Meist

Floridante alustas kontserditegevusega 2014. aasta jaanuaris ning selle tuumikusse kuuluvad klavessiinimängija Saale Fischer ning gamba- ja tšellomängija Villu Vihermäe. Ansambli koosseis varieerub vastavalt esitatavatele kavadele, mille stiililine ampluaa ulatub renessansist nüüdismuusika esiettekanneteni. Muuhulgas on Floridante koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ettekandele toonud siinmail 19. sajandil tegutsenud baltisaksa mõisnike laululoomingut.

Floridante koondab mitut tosinat Eesti muusikut, kel on süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu – lisaks erinevatele ansamblikoosseisudele alustas 2020. a. tööd Floridante barokkorkester ning 2021. a. toimusid esimesed kontserdid vokaalansambliga Floridante Consort. Ansambli ees soleerivad regulaarlselt Eesti vokaalsolistid nagu sopranid Maria Valdmaa ja Maria Listra, metsosopranid Kadri Tegelmann ja Tuuri Dede, bariton Alvar Tiisler jpt, aga ka viiuldajad Anthony Marini  (USA/Soome), Aira Maria Lehtipuu (Soome) ja Peter Spissky (Slovakkia / Taani).

Floridante on esinenud erinevates koosseisudes arvukatel Eesti ja Euroopa festivalidel ning tegeleb ka ise kontsertide korraldamisega. Aastast 2015 on Floridante Haapsalu vanamuusikafestival resideeruv ansambel ning kaaskorraldaja. Ansambli debüütplaat “Amarilli mia bella” ilmus 2019. aastal ERP kaubamärgi all ning mitmed Floridante ansambli ja barokkorkestri kontserdid on salvestanud Klassikaraadio.

2022. aastal esindas Flordante Eestit mainekal Usedomi festivalil ning seal koos Marco Ambrosiniga (nyckelharpa) esitatud Eesti sugemetega barokikava salvestas Põhja-Saksa Ringhääling (NDR). 2023. aasta märtsis tõi Floridante barokkorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja harfimängija Andrew Lawrence-Kingiga publiku ette C. Monteverdi kadunud ooperi “L’Arianna” rekonstruktsiooni. 2023. aastal alustas Floridante pikaajalist projekti “Eesti miniatuurid”, mille raames sünnivad Eesti heliloojate uudisteosed vanadele pillidele.

Ansambli 10. tegevusaasta (2024) põnevamate ettevõtmiste hulka võib lugeda projekti “Re-Sound Love” koos räppar Genka ja DJ Paul Ojaga, plaadi salvestamist koos tenor Guy Cuttingu ja bariton Alvar Tiisleriga firmale Brilliant Classics, ajaloolistele pillidele heliloojate Ardo Ran Varrese, Evelin Seppari, Märt-Matis Lille ja Mingo Rajandi kirjutatud uudisteoste ettekandeid, aga ka osavõttu mitmetest festivalidest Eestis, Lätis, Iisraelis, Soomes ja Poolas.

Floridante MTÜ on Eesti Muusikanõukogu ja Music Estonia liige.