Meist

Floridante alustas kontserttegevusega 2014. aasta jaanuaris Tallinnas neljaliikmelise ansamblina. Praeguseks koondab Floridante mitut tosinat Eesti muusikut, kel on süvendatud huvi varase repertuaari esitamise vastu – lisaks erinevatele ansamblikoosseisudele alustas 2019/2020 hooajal alustas tööd Floridante barokkorkester ning 2020/2021 hooajal toimuvad esimesed kontserdid vokaalansambliga Floridante Consort.

Ehkki Floridante „ristiisaks“ on üks G. F. Händeli ooperikarakteritest, on ajaloolistel pillidel mängiva ansambli missiooniks tuua hästituntud Saksa kõrgbaroki kõrval Eesti kuulajani head muusikat, mille loomisaeg jääb 16. sajandi ja 18. sajandi vahele. Muuhulgas on Floridante koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga ettekandele toonud siinmail 19. sajandil tegutsenud baltisaksa mõisnike laululoomingut. Floridante on esinenud erinevates koosseisudes arvukatel Eesti ja Euroopa festivalidel ning tegeleb ka ise varase muusika kontsertide korraldamisega.

Aastast 2015. on Floridante Haapsalu vanamuusikafestivali resideeruv ansambel ning aastast 2017. korraldab Floridante Hiiumaal viola da gamba festival-töötuba „Gambavaim“.

Ansambli debüütplaat „Amarilli mia bella“ ilmus 2019. aastal ERP plaadimärgi all.

““Amarilli mia bella” on tore plaat, mis võtab kuulaja kaasa ja viib teise keskkonda. Panen plaadi mängima ja esimene lugu saab kohe mu lemmikuks! Algab teine – jälle, minu lemmik! Ja nii muudkui edasi. Hea plaadi tunnus ongi see, et lood saavad kohe lemmikuteks, mida tahad ikka ja jälle kuulata. Plaati on mõtet teha siis, kui seda korduvalt kuulatakse. Ja hästi ühendatud tervik tingib selle, et tahad uuesti nautida just tervet albumit, mitte ainult ühte lugu.” Iris Oja, “Muusika” veebruar / 2019