Gambavaim

Gambavaim on Hiiumaal augustikuus toimuv gambamängijaid ühendav festival, mis lisaks Kuriste seltsimajas toimuvate töötubadele pakub kuulajatele kolmel päeval erinevates saare kontserdipaikades meelipaitavat gambamuusikat 16.-17. sajandist.

Tänavu viieaastaseks saav Gambavaim toimub Kuriste seltsimajas 3.-6. augustini. Lisaks töötubadele ja ühisele konsordimängule, mida juhendab Peeter Klaas, toimuvad järgmised kontserdid:

3. augustil 2021 kell 22:00 Kassari kabelis Villu Vihermäe (viola da gamba) ja Kristo Käo (barokk-kitarr).

5. augustil 2021 kell 18:00 Suuremõisa lossis “Gambavaim 5” – gambamuusika suures ringis.

6. augustil kell 2021 18:00 Pühalepa kirikus Jaye Consort Helsinki kontsert: Markus Kuikka, Varpu Haavisto, Mikko Perkola, Arvo Haasma). Koostöös Pühalepa muusikafestivaliga.

Gambavaim on sõnamäng, mis ühelt poolt tuleneb Tobias Hume’i gambapalast “Spirit of Gambo” ning teisalt eestikeelsest “kambavaimust” – uue sõnaga on kolmepäevase festivali hingus kõige paremal moel kokku võetud. Gambavaimu tõmbasid 2017. aastal käima Villu Vihermäe ja Kärdla muusikakooli direktor Arvo Haasma. Kolmepäevasel festivalil on pillimängu õpetanud nii vanameister Peeter Klaas kui ka nimekad gambistid Markus Kuikka ja Mikko Perkola Soomest. Gambamuusika kontserdid on kõlanud nii Kassari kabelis, Suuremõisa lossis, Kärdla kirikus, Käina kultuurikeskuses.

Lisa- ja osalemisinfot küsi Villult!