Öö laulud. Vormsi

Hullo, Estonia

Vormsi Olavi kirik

22:00

Tuuri Dede - metsosopran
Villu Vihermäe - viola da gamba
Saale Fischer - klavessiin

Tuuri Dede on metsosopran, kes kuulub aastast 2018 ühe maailma edukama nüüdismuusika soprani Barbara Hannigani mentorlusprogrammi Equilibrium Young Artists. Dede on soleerinud orkestrite ees Münchenis, Taanis, Rootsis, Eestis, Leedus, Soomes ning teinud koostööd nii varajasele muusikale pühendunud kui ka “traditsiooniliste” dirigentidega.  Dede on kirglik suurvormide esitaja ning on soleerinud Verdi, Händeli, Beethoveni, Pergolesi, Bachi, Rossini, Sibeliuse jt heliloojate suurteostes. Dede rollide hulka kuuluvad Cornelia (G. F. Händeli „Julius Caesar“), Dorabella (W. A. Mozarti „Così fan tutte”), Frida (K. Aho „Frida y Diego”), Ariel (J. Sibeliuse „Myrsky”), Jocasta (I. Stravinski „Oedipus Rex”), Ema, Kiil ja Teetass (M. Raveli „L’enfant et les sortilègès”). Jaanuaris 2016 tegi Dede oma debüüdi Berliini Filharmoonias.

Aastal 2021 võitis Dede Vello Jürna nimelise konkursi kolmanda preemia; pääses 2018. aastal poolfinaali rahvusvahelisel Wilhelm Stenhammari konkursil Rootsis; 2017. aastal võitis ta esimese koha rahvusvahelisel konkursil „Havets röst” Ahvenamaal ning teenis finalisti koha ja kolm eripreemiat Vello Jürna konkursil Eestis; 2016. aastal võitis ta esimese ja 2014. aastal kolmanda preemia Mart Saare nimelisel lauljate konkursil ning neljanda koha ja Sibeliuse perekonna eripreemia rahvusvahelisel Sibeliuse konkursil aastal 2015.

Dede lõpetas aastal 2016 ooperilaulu magistratuuri Sibeliuse Akadeemias (õp Annika Ollinkari) ning on varem omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp Teele Jõks). 

Venue Details

Kiriku
Hullo, 91301
Estonia