Kabli Päikeseloojangu Festival

Kabli, Häädemeeste vald, Pärnu maakond, Estonia

Kabli Ait

21:00

Martin Karu - kontratenor
Villu Vihermäe - viola da gamba
Saale Fischer - klavessiin

John Dowland, Robert Johnson, Tobias Hume, Peter Phillips, Henry Purcell, Georg Friedrich Händel

Martin Karu on noor Eesti kontratenor, kelle lauljakarjäär kogub hoogu nii kodu- kui rahvusvahelistel lavadel. 

Martin alustas lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus tema juhendajateks olid Risto Joost ning Eha Pärg. Tema õpingud jätkusid Londoni Guildhall School of Music & Drama’s rahvusvaheliselt tunnustatud kontratenor Andrew Wattsi juures, kelle juhendamisel omandas Martin Karu nii bakalaureuse (2022) kui ka magistrikraadi (2023). 

Vaatamata Martini noorusele on tema lavakogemus väga mitmekesine, ulatudes renessansist nüüdis- ja eksperimentaalse muusikani, kammerlaulust suurvormide ettekanneteni. Viimaste hulka kuuluvad näiteks nii J. S. Bachi “Matteuse passioon” kui “Johannese passioon”, aga ka G. F. Händeli oratooriumid “Messias” ja “Jephta”. 

2023. aastal debüteeris Martin Karu ooperisolistina. Tema esimeseks lavarolliks on nimitegelane G. F. Händeli ooperis “Julius Caesar” Vanemuise teatris (esietendus 4.11). Läinud hooaja olulisemate ülesastumiste sekka võib lugeda veel ka koos Corelli Barokkorkestriga aset leidnud esimest täispikka soolokontserti (vaimulikud kantaadid, sh A. Vivaldi “Nisi Dominus”), soleerimist Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontserdil Tartus, ja kevadist osalemist Händeli ooperi “Rinaldo” kontsertettekandel Baroquestock festivalil Londonis. 2022. aastal esines ta Music at Oxford festivalil Inglismaal, Arvo Pärdi teosega “My heart’s in the Highlands”.  

Martin on pälvinud mitmeid stipendiume ja tunnustusi. 2020. aastal autasustas president Kersti Kaljulaid teda noore õpetlase stipendiumiga. Lisaks on ta Hans Teetlausi fondi stipendiaat, Muusikute fondi PLMF preemia “Noor laulja 2020” laureaat ning 2022. aastal Londonis toimunud Händeli laulukonkursi poolfinalist. 

Venue Details

Mustamäe tee 2
Kabli, Häädemeeste vald, Pärnu maakond
Estonia