Johanna Randvere. Kassari kabeli öökontsert. Gambavaim 2024

Esiküla, Estonia

Kassari kabel

22:00

Gambavaim 2024

Johanna Randvere – viola da gamba

Johanna Randvere (1993) on sündinud Võrus muusikalise perekonna kolmanda lapsena. Ümbritseva keskkonna mõjul jõudis Johanna varakult tšellomänguni ning siirdus põhikooliealisena kodulinnast Tallinna Muusikakeskkooli. Ka huvi varajase muusika esitamise vastu on Johannaga lapsepõlvest peale kaasas käinud. Neljateistaastase tütarlapse unistus saada barokkmuusikuks on nüüdseks täitunud – südame rada järgides on Johanna omandanud kraadi barokktšello ja viola da gamba erialal Sibeliuse Akadeemias ning ta on tänaseks nii Eesti kui Soome noorema põlvkonna üks aktiivsemaid ajaloolisele interpretatsioonile pühendunud basspillimängijaid.

Erilisel kohal on Johanna jaoks 17. sajandi prantsuse heliloojate looming. Juba lapsena proovis ta ise õppida prantsuse keelt ning ka viola da gamba õpinguteks andis tõuke just nimetatud muusikastiil. Viimastel aastatel on süvenenud huvi ka saksa, põhjamaade ja inglise varase muusika vastu. Johanna peab muusika esitamise juures tähtsaks ja huvitavaks dünaamilisust, retoorikat, loomulikkust ja kirge.

Lisaks kontsertide andmisele töötab Johanna töötab ka tšelloõpetajana. Teda huvitavad peale muusika veel inimeksistentsi ja elava mateeria eri tahud alates evolutsioonist ja ajaloost ning lõpetades meigitehnikatega.

 

Venue Details

Kassari kabel Esiküla, 92113 Hiiu maakond
Esiküla, 92113
Estonia